telefon Infolinka po-pia 8:00 - 16:00
0948 910 839

Príbeh klienta: Poisťovňa nároky zamietla. Vybojovali sme ich plnenie

Bol letný deň a Ján, nadšený športovec ani len neutušil, že práve tento deň zmení a ovplyvní jeho život. Nešťastná autonehoda poznamenala jeho zdravie. Našťastie pri nehode nedošlo k tomu najhoršiemu možnému scenáru, úmrtiu, a nehodu prežil. Odniesol si však mnohopočetné zranenia a došlo k vážnemu poškodeniu jeho zdravia. Trvalé zdravotné následky úrazu znamenali obmedzenie jeho plnohodnotného života, ktorý predtým žil.

Uplatnenie nároku vlastnými silami: Obrňte sa trpezlivosťou

Nekonečné obchádzanie doktorov a trvalé následky po autonehode donútili Jána konať, a vziať veci do svojich vlastných rúk. Rozhodol sa riešiť svoje nároky – náhradu za sťaženie spoločenského uplatnenia (ako kompenzáciu jeho znížených možností spoločenského uplatenenia v súvislosti s poškodením zdravia), s poisťovňou na vlastnú päsť. Po ustálení zdravotného stavu požiadal o vypracovanie lekárskeho posudku, kde posudzujúci lekár bodovo ohodnotil jednotlivé zranenia, a ktorý je podmienkou pre úspešné uplatenenie náhrady.

Ján však ani len netušil, že okrem fyzickej a psychickej ujmy spôsobených autonehodou, sa bude musieť obrniť aj veľkou dávkou trpezlivosti a nervov. Poisťovňa mu totiž nárok na sťaženie spoločenského uplatnenia zamietla. Ako dôvod uviedla, že príčinná súvislosť medzi prevádzkou vozidla a uplatenením nároku na sťaženie spoločenského uplatnenia nebola preukázaná. Ján sa však nenechal odradiť, a preto sa voči rozhodnutiu poisťovne odvolal. Ani vo sne by mu nenapadlo, že sa bude odvolávať opakovane, nekonečných 7 mesiacov. Avšak neúspešne. Poisťovňa na odmietnutí plnenia za sťaženie spoločenského uplatnenia neustále trvala.

Keď sa do veci obujú odborníci

Ján sa po takej dlhej dobe naťahovania s poisťovnou cítil zúfalo. Ťažké životné obdobie ho poznačilo nielen fyzicky, ale i psychicky. Rozhodol sa obrátiť na odborníkov a domáhať sa svojich nárokov, a preto kontaktoval Centrum odškodnenia Votum so žiadosťou o pomoc. Nastalo podpísanie zmluvy na riešenie nárokov a na prípade sme začali pracovať. Prebehla dôkladná analýza prípadu a o pár dní po podpise zmluvy sme na základe lekárskej dokumentácie vypracovali nový lekársky posudok s adekvátnym hodnotením od príslušného lekára.

Priznanie nároku: Zdanlivo nemožné sa stalo skutočnosťou

Približne o dva mesiace po podise zmluvy s našou spoločnosťou poisťovňa pristúpila k plneniu – časti uplatneného nároku na sťaženie spoločenského uplatnenia. Ján tak vďaka odškodneniu získal šancu na lepší život a bola mu priznaná časť nároku, ktorá mu právom prináleží. Momentálne čakáme na vyjadrenie poisťovne a prípadom sa budeme aj ďalej zaoberať, pretože za svojich klientov bojujeme až do konca. Je pre nás zadosťučinením pomáhať ľuďom tam, kde si sami nevedia pomôcť.

Nebojte sa domáhať svojich nárokov. S nami ste v dobrých rukách. Kontaktujte profesionálov zo spoločnosti Votum a zverte sa do rúk odborníkov. Sme tu kedykoľvek pre Vás.

Meno klienta bolo z dôvodu ochrany údajov zmenené.